Yükleniyor...

 
Hızlı İletişim
Bilgi ve randevu için lütfen bizi arayın.

Whatsapp İletişim Hattı
+905524612546

Whatsapp İletişim

HizmetPRP (Platelet Rich Plazma)

P.R.P. (Platelet Rich Plazma) Uygulaması Nedir?

Açılımı Platelet Rich Plasma, yani platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma anlamında gelen P.R.P, kişiden alınan kanın işlemden geçirilip  hasarlı doku onarımı yapılması istenen bölgeye enjekte edilmesi işlemidir. Vücuttan alınan kan özel kitlerde santrifüj edilir ve kan bileşenleri birbirinde ayrılır. Böylece kanda Trombosit açığa çıkar. Trombosit yönünden zengin olan kan tedavi maksatlı yine aynı kişiye enjekte edilir. CE belgeli P.R.P yeni geliştirilmiş bir uygulama olarak tüm dünyada uygulanmaktadır.

Uygulama Hangi Alanlara Yapılır?

  • Yüz
  • El
  • Kol 
  • Bacak İçleri
  • Saç
  • Boyun
  • Dekolte Bölgesi

Uygulamanın Faydaları Nelerdir? 

Trombositler, vücutta doku onarımında işlevi gören kan hücreleridir. Cilt dokumuzda herhangi bir hasar oluştuğunda trombositler(plateletler) devreye girerek onarım sürecini başlatırlar. Uygulama sonrası trombosit sayısının çoğalması ile ortamda oluşan fibrin ağları kök hücreleri de kendi yapısında toplayarak dolaylı olarak kök hücrelerle çalışarak ciltte onarım ve yenileme yapar.

P.R.P uygulaması ile kişinin kendi kanı ile kendisini tedavi etmesi sağlanır. Uygulamada amaç çok fazla platelet ile onarımı gerçekleştirmektir. Böylece ortalama bir insan vücudundaki kanın taşıyabileceği platelet hücresi miktarından 2-4 kat fazla platelet, hasarlı bölgeye enjekte edilir. Böylece vücudun kendi kendini onarma süreci güçlendirilmiş ve hızlandırılmış olur. P.R.P uygulaması cilt kalitesini arttırmak ve cildi yenilemek için yapılır. Kırışıklık, leke, yara, çatlak tedavilerinde ve saçları yapılandırma amaçlı tercih edilen bu uygulamanın etkisi diğer tedavilerin aksine zamanla daha da artar. 

Uygulaman Kimler İçin Sakıncalıdır?

Trombosit sayısı vücut yapısına göre ortalamadan düşük olanlara, karaciğer ile ilgili bir hastalığa sahip kişilere, enfeksiyon sorunu yaşayanlara, kan sulandırıcı ilaç kullananlara ve kan pıhtılaşması problemi yaşayanlara P.R.P uygulaması yapılmamaktadır.

Uygulamanın Aşamaları ve Süresi Nedir?

Uygulama öncesi, uygulama yapılacak olan bölge antiseptik sıvı ile temizlenir ve lokal anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Kişiden ortalama 8-20cc kan alınır ve steril, özel bir tüpte santrifüj edilir. Bu işlem sonucunda plazma içinde normalden daha fazla trombosit birikmiş olur ve trombosit bakımndan zenginleşmiş bu plazma, aynı kişiye enjektör (mezoterapi tabancası, dermapen, dermaroller) aracılığıyla enjekte edilir. Derinin 1,5 mm altına enjekte edilen plazma işleminde kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir alerjik reaksiyon görülmez. Uygulamanın süresi 45-60 dakikadır. Uygulama sonrası cildi yatıştırıcı kremler sürülür ve 10-15 dakika soğuk kompres yapılır. İşlem 3-5 hafta ara ile cilt durumuna göre 3-6 seans uygulanır.

Uygulama Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulamadan en az 2-3 gün öncesi kanı sulandıran ve romatizma ilaçları içilmemeli. Alkollü içecekler alınmamalıdır. Kullanılan ilaçlar uzmana bildirilmelidir. Uygulama sonrasında uygulama yapılan bölgeye 8 saat su değdirilmemeli ve cildi aşındırıcı işlemler yapılmamalıdır. 3 gün boyunca uygulama bölgesi güneşten korunmalıdır. 

Uygulamanın Yan Etkileri Nelerdir?

İşlem sonrası kişi günlük hayatına devam edebilir. İşleme bağlı olarak kızarıklık, morarma, yanma, enfeksiyon, kanama, ağrı ve ödem oluşabilir fakat bu durumlar kişinin cilt yapısına bağlı olmakla birlikte 5-7 gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Eğitim & Hizmetler

Eğitim ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın. Mümkün olan en kısa sürede size dönüş yapacağız.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Gönder
Gülfer Unutkan Logo
Haber bültenimize abone olun.
GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik ...Devamı

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik uzmanlığı eğitimi veren, her yıl iş hacmini hızla arttıran bir markadır. Açıldığı tarihten bu yana işletmemiz, dünyadaki sektörel gelişmeleri ve teknolojiyi yakından takip etmeyi, çok çalışmayı, işini çok sevmeyi ve müşteri memnuniyetini ilke edinen, çalışanlarıyla mutlu olmayı hedefleyen bir yapıya sahip olmuştur.

FAYDALI LİNKLER
Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.