Yükleniyor...

 
Hızlı İletişim
Bilgi ve randevu için lütfen bizi arayın.

Whatsapp İletişim Hattı
+905524612546

Whatsapp İletişim

Medikal Estetik Uygulamaları

PRP (Platelet
Rich Plazma)

Açılımı Platelet Rich Plasma, yani platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma anlamında gelen P.R.P, kişiden alınan kanın işlemden geçirilip hasarlı doku onarımı yapılması istenen bölgeye enjekte edilmesi işlemidir. Vücuttan alınan kan özel kitlerde santrifüj edilir ve kan bileşenleri birbirinde ayrılır. Böylece kanda Trombosit açığa çıkar. Trombosit yönünden zengin olan kan tedavi maksatlı yine aynı kişiye enjekte edilir. P.R.P uygulaması cilt kalitesini arttırmak ve cildi yenilemek için yapılır. CE belgeli P.R.P yeni geliştirilmiş bir uygulama olarak tüm dünyada uygulanmaktadır.

Kılcal Damar
Tedavisi

Kılcal damarlar dünyada milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir problemdir. Kılcal damar şikayeti toplumlarda %15 oranında görülmektedir. Çocuklarda bile % 2 kılcal damar şikayeti bulunmaktadır. Genellikle açık tenli insanlarda ortaya çıkar. Kılcal damar tedavisi Long pulsed Nd:YAG lazer 1064 nm lazerlerle başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Kimyasal
Peeling

Kimyasal Peeling işlemi, özel solüsyonlar yardımı ile cildin ölü hücrelerden arındırılması ve temizlenmesi işlemidir. Bu uygulama ile cildin hasarlı üst kısmı soyulur. Böylece ciltteki leke, sivilce problemlerinin tedavisi için destek sağlanır ve cilt canlandırılır.

Aşırı Terleme
Tedavisi

Aşırı terleme hatta bazen normal terleme bile kişileri rahatsız edebilmektedir. Stres faktörü, emetikler, insülin gibi uyarıcı ilaçlar, tiroid bezinin aşırı çalışması, böbrek üstü bezi hastalıkları, menopoz, hipoglisemi, şişmanlık ve belirli kanser hastalıklarının tedavisinde kullanılan ilaçlar ve hormonlar aşırı terlemenin başlıca nedenleri arasında bulunmaktadır. Ancak aşırı terleme yalnızca bir hastalığa bağlı olmadan da oluşabilmektedir. Medikal Botoks ve Secret Altın İğne tedavileri bu konudaki etkili iki tedavi yöntemidir.

İple Yüz
Askılama

İple yüz askılama (Ultra V Lift), düz ya da kılçıklı ameliyat ipliklerinin kanül yardımıyla sarkan bölgelere yerleştirilerek askıya alınma yöntemi ve germe tekniğidir.

Ameliyatsız Göz
Kapağı Estetiği

Plasmage Avrupa normlarına uygunluk anlamına gelen, “Conformity Eurpan” (CE) belgesine sahip bir uygulamadır. Birçok estetik cerrahi işleme alternatif olarak uygulanan yüksek performanslı Plasmage uygulamasının en önemli özelliği, Plasma enerjisinden yararlanılarak cilde herhangi bir temas sağlamadan hızlı bir şekilde cildin yenilemesini sağlamasıdır.

Sivilce &
Akne Tedavisi

Akne, foliküler kanalda tıkanmaya bağlı olarak gelişen bir cilt hastalığıdır. Akne, en sık ergenlik çağında görülmekle beraber; bebeklikten yaşlılığa kadar her yaşta ortaya çıkabilir. Akne, kişileri psikolojik olarak kötü etkilediğinden, başvurularda en çok şikayet edilen cilt hastalıklarından birisidir. En sık yüz bölgesinde görülür. Akne tedavisinin amacı akne lezyonlarını yok etmek ve yenilerinin oluşumunu önlemektir. Aknenin oluşumuna göre farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Derpamen

Dünyada “mesoroller, mikroiğne tedavisi” gibi çeşitli isimlerle de bilinen Dermapen, silindirik döner bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince paslanmaz çelikten olan iğnelerle çevrelenmiş bir alettir. Dermapen, ucunda birçok mikro iğnenin bulunduğu dermapen cihazı ile yapılan uygulama şeklidir. Cildi yenilemek, nemlendirmek ve canlandırmak; ince deri çizgilerini sıkılaştırmak, deri üzerindeki skarları azaltmak için yüz, boyun ve dekolte bölgesine, saç dökülmelerinde saçları canlandırmak amacıyla saçlı deriye uygulanabilir.

Gençlik
Aşısı

Gençlik Aşısı, vücudumuzda doğal olarak bulunan ancak yaşlanma ile azalan hyaluronik asit ve Glicine, L proline, L Lysine, L Leusin gibi temel amino asit içeriğine sahip patentli bir serumdur. İçerdiği temel amino asit ve vitaminler sayesinde cildin ihtiyacı olan nemin sağlanması, cildin canlandırılması, cilt kalitesini arttırılması, ciltte oluşan elastikiyet kaybı ve sarkmaların azaltılmasına destek amaçlı kullanılır.

Mezoterapi

Vitaminlerin, minerallerin ve aminoasitlerin karışımlar halinde mikroenjeksiyon yöntemi ile cildin orta tabakasına enjekte edilmesi işlemine Mezoterapi denmektedir. Günümüzde Somon DNA, Hyalüronik Asit, Collagen ve Koenzim Q10 maddelerinin cilde enjekte edilmesi konusunda oldukça popüler bir uygulama olan Mezoterapi işlemi çok yönlü bir uygulama olarak farklı alanlarda kullanılabilmektedir.

Karbon
Peeling

Q-Switched ND Yag lazer ile cilde karbon solüsyonu uygulanması ile yapılan Karbon Peeling işlemi, leke, gözenek, yağlanma düzensizliği ve ince kırışıklıklarda etkili bir cilt yenileme yöntemidir.

Medikal Aqua Cilt
Bakımı

Medikal Aqua Cilt Bakımı, özel Aqua Facial cihazının güçlü vakumlama özelliği ile ciltteki kirleri, siyah noktaları ve sebumları emerek cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar.

Altın İğne
(Secret)

Altın İğne Radyofrekans, monopolar başlık ve micro iğne radyofrekans (RF) başlığının cihaz kombinasyonundan oluşan estetik alanında kullanılan bir Multi RF sistemidir. Uygulama ile ciltteki kolajen üretimi arttırılır ve elastikiyet sağlanır. Böylece kırışıklıklar giderilir ve toparlanır. Ciltteki büyümüş gözenekler sıkılaşır. Akne, leke aşırı terleme, çatlak ve yara problemleri için tedavi sağlanır.

Fraksiyonel
Lazer

Fraksiyonel lazer, cildin hem üst tabakasına (epidermis) hem de alt tabakasına (dermis) etki eden bir lazer sistemidir. Fraksiyonel lazer ile epidermal dokuyu soymadan ciltte mikro kanallar açma işlemi meydana gelir ve böylelikle hem epidermis hem de dermis tedavi edilir. Ciltte sıkılaşmaya, toparlanmaya, kırışıklıkların, lekelerin giderilmesine, sivilce izlerinin azaltılmasına, yanık, yara tedavisine, çatlak tedavisine destek sağlayan bir uygulamadır.

Dolgu
Uygulamaları

Dolgu, doğal olarak deride, bağ dokusunda bulunan ve zamanla azalan hyalüronik asidin tamamlanması işlemidir. Derin kırışıklıkları, gözaltı çukurlarını doldurmak ve dudak dolgunlaştırmak kullanım alanlarından bazılarıdır.

Kırışıklık Tedavisi
(Botoks)

Botoks, Clostridium Botolinum adı verilen bakterinden elde edilen bir toksindir. Tek kullanımlık steril iğne ile enjekte edilen bu toksin ile sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımı engellenir, sinirler ile sinirlerin ulaştığı organlar arasındaki iletim durdurulur. Cerrahi müdahaleye gerek olmaması ve kişinin işlem sonrası gündelik hayatına normal olarak devam edebilmesi açısından Botoks işlemi günümüzde bireyler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Medikal estetik alanında botoks, genellikle kasların hareketleri ile ortaya çıkan yüzdeki çizgilenmeleri azaltmak, kaş kaldırmak ve aşırı terleyen bölgelerdeki terlemeyi azaltmak amacı ile kullanılmaktadır.

Somon
DNA

Cilt yaşla birlikte nemini kaybeder, esnekliği sağlayan kollajen ve elastik lifler zayıflar. Cildin zamanla kaybolan nemini sağlamak ve hasara uğramış cilt altı dokuyu desteklemek için Somon DNA aşısı uygulanmaktadır.

Thermi Lift
(Hollywood Yanağı)

Thermi Lift uygulaması ‘’Gençlik Isısı’’ olarak adlandırılan bir uygulamadır. Dünyada ilk defa kullanılan ve ısı ölçme kabiliyetine sahip küt kanüllerle, cilt altına istenilen seviyede ısı verebilen yepyeni bir teknolojidir. Ameliyat olmak istemeyen ancak yüzeysel uygulamalara göre daha uzun süreli ve daha iyi sonuç almak isteyen hastalara uygulanmaktadır. Gençlik ısısı olarak da tarif edebileceğimiz bu uygulama 3 boyutlu bir yenileme sağlar.

HERHANGİ BİR ZAMAN BİZİ ZİYARET EDİN

Herhangi bir sorunuz varsa ya da hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz estetik merkezimizi ziyaret edin ya da bizi arayın.

Adres
Tepecik Mahallesi Feridun Özbay Caddesi No: 7 Fahri Kavan İş Merkezi Kat:1 Daire:1 İzmit
BİZİ ARAYIN
0 (262) 322 33 38
0 (262) 322 34 38
BİZE YAZIN
info@gulferunutkan.com
Gülfer Unutkan Logo
Haber bültenimize abone olun.
GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik ...Devamı

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik uzmanlığı eğitimi veren, her yıl iş hacmini hızla arttıran bir markadır. Açıldığı tarihten bu yana işletmemiz, dünyadaki sektörel gelişmeleri ve teknolojiyi yakından takip etmeyi, çok çalışmayı, işini çok sevmeyi ve müşteri memnuniyetini ilke edinen, çalışanlarıyla mutlu olmayı hedefleyen bir yapıya sahip olmuştur.

FAYDALI LİNKLER
Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.