Yükleniyor...

 
Hızlı İletişim
Bilgi ve randevu için lütfen bizi arayın.

Whatsapp İletişim Hattı
+905524612546

Whatsapp İletişim

HizmetKirpik Perma

Kirpik Perması Nedir?

Özel kirpik bigudilerin ve ilaçların kullanılarak kirpiklerin kıvrılmasını sağlayan işleme kirpik perması denmektedir. Kirpiklerin tipine ve direncine bağlı olarak 1,5-3 ay kalıcılığı olan bir uygulamadır. 

Kirpik Perma Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Kıvrımı düzgün olmayan, düz veya aşağı yönlü kirpiklerin yukarı doğru doğal bir kıvrıma sahip olması amaçlı yapılan bir uygulamadır. Perma sonrası yapılan boya ile kirpiklerin daha hacimli ve uzun görülmesine katkı sağlar. 

Kirpik Perma Uygulamasının Süresi ve Aşamaları Nedir?

Uygulanacak ilaca ve kirpiklerin tipine bağlı olarak kirpik perması uygulaması 30-45 dakika sürmektedir. Kirpik permasının temizleme, kirpiklerin bigudilere sarılması, ilaç uygulaması ve durulama aşamaları vardır. Kişi sedyeye uzanır, kirpikleri nemli bir pamuk ile silinir. Kirpik boyuna ve istenilen kıvrıma uygun bigudi boyutu seçilir. Kirpik diplerine özel yapıştırıcı sürülür ve bigudiler buraya konumlandırılır. Bigudinin üzerine sürülen yapıştırıcı ile kirpikler bigudi üzerine sarılır. Permanın birinci ilacı sürülür ve yaklaşık 15-20 dk beklenir. Süre sonunda nemli pamuk ile birinci ilaç alınır. İkinci ilaç sürülür ve 15-20 dk beklenir. Süre sonunda nemli pamuk ile ilaç silinir, bigudiler nemli pamuk yardımıyla hafif hareketlerle yuvarlatılarak çıkarılır. Boya istenmesi durumunda kirpik boyası kirpiklere sürülür ve uygulama son bulur. 30 dk su değdirilmemesi gerekir. 

Kirpik Perma Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Göz ve yüz bölgesinde herhangi bir enfeksiyon geçirenlere, gözleri alerjik yapıya sahip olan kişilere, 2 ay içerisinde göz veya göz çevresi operasyonu geçiren kişilere uygulama yapılması tavsiye edilmez.

Kirpik Perma Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulamaya makyajsız gelinmesi gerekir. Varsa eğer lensler çıkartılmalıdır. Göz veya göz çevresi operasyonu geçirilmiş ise mutlaka uzmana bilgi verilmelidir. Uygulama sonrası ilk 30 dakika kirpiklere su değdirilmemeli ve 1 gün boyunca sıcak su ile duş alınmamalıdır. Hamam, sauna gibi aktivitelerden kaçınılmalı ve gözler ovuşturulmamalıdır. 

Kirpik Perma Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama sırasında gözlerin açılması durumunda ilaç kaçmasına bağlı olarak yanma, batma, kaşıntı hissi, kızarıklık, hafif bir şişlik oluşabilmektedir. Geçici komplikasyonlardır. Bu gibi durumlarda göz bölgesi bol su ile durulanır. Steril göz yaşı damlaları yanma hissini hafifletebilir.

Eğitim & Hizmetler

Eğitim ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın. Mümkün olan en kısa sürede size dönüş yapacağız.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Gönder
Gülfer Unutkan Logo
Haber bültenimize abone olun.
GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik ...Devamı

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik uzmanlığı eğitimi veren, her yıl iş hacmini hızla arttıran bir markadır. Açıldığı tarihten bu yana işletmemiz, dünyadaki sektörel gelişmeleri ve teknolojiyi yakından takip etmeyi, çok çalışmayı, işini çok sevmeyi ve müşteri memnuniyetini ilke edinen, çalışanlarıyla mutlu olmayı hedefleyen bir yapıya sahip olmuştur.

FAYDALI LİNKLER
Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.