Yükleniyor...

 
Hızlı İletişim
Bilgi ve randevu için lütfen bizi arayın.

Whatsapp İletişim Hattı
+905524612546

Whatsapp İletişim

HizmetKalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj uygulaması diğer bilinen adıyla “Mikro Pigment” uygulaması, doğal ve mineral boyaların cilt altına kişiye özel tek kullanımlık iğneler yardımı ile enjekte edilmesi işlemidir. Kişilere oldukça kolaylık sağlaması ve gündelik hayat işleri içerisinde zaman kazandırması açısından çok fazla kişi tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Kişinin görünümünden hoşnut olmadığı veya daha dolgun göstermek istediği dudak, kaş ve gözleri, kişinin doğal halinden uzaklaşmadan yeniden yapılandırılır.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılır?

Kaş, Göz ve Dudak bölgelerine Kalıcı Makyaj uygulaması yapılmaktadır.

Kalıcı Makyaj Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Kişilerin zamandan tasarruf etmelerini sağlayan kalıcı makyaj uygulamaları uzun vadede büyük kolaylıklar getirmektedir. Özellikle yaz aylarında maruz kalınan ter, su ve denizden etkilenmemesi nedeni ile çok tercih edilmektedir. Kişinin hoşnut olmadığı görünüm uygulama ile düzeltilerek,  çarpıcı sonuçlar elde edilmektedir. Kalıcı makyaj uygulaması kişiye dolgun dudaklar, güçlü kaşlar ve dikkat çekici bakışlar kazandırmaktadır.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır? 

Hamilelere, emzirenlere, hemofili hastalarına, kan pıhtılaşması problemleri olanlara, HIV virüsü taşıyanlara, aktif enfeksiyona sahip kişilere uygulama yapılmamaktadır.

Kalıcı Makyaj Uygulamasının Aşamaları ve Süresi Nedir?

İşlem öncesi cilt antiseptik solüsyon ile temizlenir ve ardından uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür ve cilt uyuşması için beklenir. Daha sonra steril ve tek kullanımlık iğneler yardımı ile kişinin cilt ve saç rengine uygun olarak belirlenen mineral renkler derinin üst tabakasına yerleştirilir. Bu uygulama her bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama 60 dakika sürmektedir. Uygulama 3-4 hafta sonra tekrar edilerek rötuş yapılır.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulamadan 2 hafta öncesine kadar solaryuma girilmemiş olması gerekmektedir. Uygulama öncesi makyaj yapılmaması önerilir. Uygulama sonrası 1 hafta süre ile güneşten korunulmalı ve yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Solaryuma girilmemeli ve uygulama yapılan bölgeye 24 saat boyunca su değdirilmemelidir. 2 hafta boyunca kese-peeling gibi cildi soyucu işlemler yapılmamalıdır. Uzmanın önerdiği nemlendirici kremler ile kalıcı makyaj uygulaması yapılan bölge nemlendirilmelidir. Mineral boyalar zamanla yok olabileceğinden uygulama tekrarlanabilir. Kalıcı makyajın kalıcılık süresi kişiye göre farklılık göstermektedir. Cilt yapısı ve nemlendirme sıklığı burada önemli farktörlerdir. 

Kalıcı Makyaj Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Kalıcı Makyaj uygulaması sonrası kabuklanma, ödem, şişlik, kızarıklık, kaşıntı oluşabilmektedir. Fakat bunların etkisi yatıştırıcı ve nemlendirici kremler ile azaltılmaktadır. İlk günler yeni renklendirme işlemi yapıldığından uygulama bölgeleri koyu renkli olabilir. Zamanla bu koyuluk açılır ve renkler cildin üst tabakasına tam anlamı ile yerleşir. Uygulama sonrası oluşan reaksiyonlar 10 gün içerisinde normale dönmektedir.

Eğitim & Hizmetler

Eğitim ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın. Mümkün olan en kısa sürede size dönüş yapacağız.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Gönder
Gülfer Unutkan Logo
Haber bültenimize abone olun.
GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik ...Devamı

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik uzmanlığı eğitimi veren, her yıl iş hacmini hızla arttıran bir markadır. Açıldığı tarihten bu yana işletmemiz, dünyadaki sektörel gelişmeleri ve teknolojiyi yakından takip etmeyi, çok çalışmayı, işini çok sevmeyi ve müşteri memnuniyetini ilke edinen, çalışanlarıyla mutlu olmayı hedefleyen bir yapıya sahip olmuştur.

FAYDALI LİNKLER
Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.