Yükleniyor...

 
Hızlı İletişim
Bilgi ve randevu için lütfen bizi arayın.

Whatsapp İletişim Hattı
+905524612546

Whatsapp İletişim

Hizmetİğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon Nedir?

Kişiye özel tek kullanımlık iğne yardımıyla kıl köküne elektrik akımı verilerek uygulanan epilasyon yöntemine İğneli Epilasyon denmektedir. Kıl köklerinin verilen düşük dozdaki elektrik akımı vasıtası ile yanması veya hasara uğratılmasına dayanan bu uygulamada her bir kıl kökü için tek tek işlem yapılmaktadır. Özellikle Lazer Epilasyon cihazları ile sonuç alınamayan beyaz kıllarda çok etkilidir.

İğneli Epilasyon Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılır?

İğneli epilasyon tüm vücut bölgelerinde uygulanabilmektedir. İstisnai olarak koltuk altı ve meme ucu bölgeleri için uzman ile konuşulması gerekebilmektedir.

İğneli Epilasyon Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Tamamen doğal bir yöntem olup,  kıl kökünün içindeki tuzu ya da suyu harekete geçirerek kılları hedef alır. Tüm cilt ve kıl tiplerinde uygulanabildiği için geniş bir kitle tarafından tercih edilebilmektedir.

İğneli Epilasyon Uygulamasının Süresi ve Aşamaları Nedir?

İşlem öncesinde uygulama yapılacak bölge antiseptik bir solüsyon ile dezenfekte edilir. Kişinin cilt-kıl tipine ve uygulama bölgesine göre cihaz ayarlaması yapılır. İşlem sırasında deriye paralel olarak sokulan kişiye özel steril iğneler aracılığıyla uzman tarafından dozu ayarlanan elektrik akımı verilir. İğne kıl kökünden çıkartılmadan önce elektrik akımı kesilir ve cımbız yardımı ile akımdan etkilenen, kıl kökü tahrip olan kıllar çekilir. Uygulama cilde güneş koruyucu krem sürülerek sonlandırılır.

İğneli Epilasyon Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

İşlem yapılacak bölgede aktif yara veya enfeksiyon olanlara uygulanmaz. Gebeler için uzman doktor onayı gerekmektedir. Herpesli (uçuk hastalığı) bölgelerde, prekanseroz cilt lezyonu olan kişilerde uygulama yapılmaz. 18 yaşından küçüklerin yanında velisi olmaması durumunda işlem yapılmaz.

İğneli Epilasyon Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

İşleme makyajsız gelinmesi önerilir ve uygulama öncesi bölgede herhangi bir operasyon geçirilmiş ise mutlaka uzmana bilgi verilmelidir. Uygulama yapılan her seans sonrası mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanılmalıdır. 1 hafta boyunca güneşten korunma cilt sağlığı açısından ihmal edilmemelidir. Uygulama sonrasında 24 saat sıcak su ile duş alınmamalı, kese yapılmamalı ve solaryuma girilmemelidir. İşlem gören alan tahriş edilmemesi gerektiğinden cilt soyucu işlemler yapılmamalı ve kimyasal içerikli makyaj, parfüm, deodarant ürünleri kullanılmamalıdır. Uygulama yapılan bölge 1 hafta boyunca glikolik asit içeren kremler ile temas ettirilmemelidir.

İğneli Epilasyon Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama sonrasında geçici olarak hafif batma, yanma ve ağrı hissi oluşabilir.

Eğitim & Hizmetler

Eğitim ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın. Mümkün olan en kısa sürede size dönüş yapacağız.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Gönder
Gülfer Unutkan Logo
Haber bültenimize abone olun.
GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik ...Devamı

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik uzmanlığı eğitimi veren, her yıl iş hacmini hızla arttıran bir markadır. Açıldığı tarihten bu yana işletmemiz, dünyadaki sektörel gelişmeleri ve teknolojiyi yakından takip etmeyi, çok çalışmayı, işini çok sevmeyi ve müşteri memnuniyetini ilke edinen, çalışanlarıyla mutlu olmayı hedefleyen bir yapıya sahip olmuştur.

FAYDALI LİNKLER
Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.