Yükleniyor...

 
Hızlı İletişim
Bilgi ve randevu için lütfen bizi arayın.

Whatsapp İletişim Hattı
+905524612546

Whatsapp İletişim

HizmetFraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Cildin hem üst tabakasına (epidermis) hem de alt tabakasına (dermis) etki eden bir lazer sistemidir. Fraksiyonel lazer ile epidermal dokuyu soymadan ciltte mikro kanallar açma işlemi meydana gelir ve böylelikle hem epidermis hem de dermis tedavi edilir. Bu lazerlerin fraksiyonel olması yani cildin bir bölümüne etki ederken bir bölümünü sağlam bırakması mekanizmanın özünü oluşturmaktadır. Sağlam kalan alan yeni cilt dokusu oluşturup cildin hasarlı ve yaşlanmış kısmını her seansta azaltır. Böylelikle cildin üst tabakasında sıkılaşmaya, toparlanmaya, kırışıklıkların giderilmesine, sivilce izlerinin azaltılmasına destek sağlanır. 

Fraksiyonel Lazer Uygulaması  Hangi Alanlara Yapılır?

Akne/sivilce izleri, ameliyat izleri; yanık /yara izleri tedavisi, cilt gençleştirme tedavisi, cilt çatlakları tedavisi, yaşlılık ve güneş lekelerinin tedavisi; ben silme; siğil tedavisi.

Fraksiyonel Lazer Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Ciltte sıkılaşmaya, toparlanmaya, kırışıklıkların, lekelerin giderilmesine, sivilce izlerinin azaltılmasına, yanık, yara tedavisine, çatlak tedavisine destek sağlamaktadır. 

Fraksiyonel Lazer Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

İşlem yapılacak bölgede aktif yara veya enfeksiyonu olanlara, hamile olanlara uygulanmaz. Herpesli (uçuk hastalığı) bölgelerde, prekanseroz cilt lezyonu olanlarda yapılmaz. 18 yaşından küçüklerin yanında velisi olmaması durumunda işlem yapılmaz. 

Fraksiyonel Lazer Uygulamasının Süresi ve Aşamaları Nedir?

Uygulama ortalama 10-15 dakika sürmektedir. Cilt tipine ve uygulama nedenine göre cihaz ayarlanması yapılır.  Fraksiyonel lazer ile epidermal dokuyu soymadan ciltte mikro kanallar açma işlemi meydana gelir ve böylelikle hem epidermis hem de dermis tedavi edilir. Bu mikro kanalların çevresindeki dokular sağlam kaldığından ve termal bir hasar olmadığından hızlı bir şekilde iyileşme meydana gelir. Oluşturulan bu çok küçük yaralar vücudun başka yerinde oluşan yaralar gibi kasılarak ve kolajen liflerinde germe etkisi yaparak etkisini gösterir. Uygulamaya yatıştırıcı ve güneşten koruyucu kremler sürülerek son verilir. 

Fraksiyonel Lazer Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

Uygulamaya makyajsız gelinmesi önerilir. İşleme 1 hafta kala glikolik asit içeren kremler kullanımı kesilmeli, kese-peeling gibi cildi soyucu işlemler yapılmamalıdır. Uygulamayı takip eden 15 gün cilt güneşten mutkala korunmalı, yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler sürülmelidir. 24 saat boyunca su değdirilmemelidir. 1 hafta boyunca bepanten gibi önerilen nemlendirici kremler uygulanmasına devam edilmelidir. Ödem oluşabilme komplikasyonundan dolayı uygulama gününe ait yatış pozisyonu baş 45 derecelik açıda olacak şekilde önerilmektedir. 1 hafta boyunca makyaj yapılmamalı, çok sıcak su ile yıkanılmamalıdır. Uygulama öncesinde olduğu gibi sonrasında da 2 hafta boyunca glikolik asit içerek kremler kullanılmamalı, cildi soyacak kese-peeling gibi işlemler yapılmamalıdır. 

Fraksiyonel Lazer Uygulamasının Yan Etkileri Nedir?

Uygulama bölgesinde kızarıklık, yanma, batma hissi, ödem, küçük yanıklar, kabuklanmalar, hassasiyet oluşabilmektedir. Cilt tipine bağlı olarak 7-10 gün içerisinde bu komplikasyonlar geçmektedir.

Eğitim & Hizmetler

Eğitim ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın. Mümkün olan en kısa sürede size dönüş yapacağız.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Gönder
Gülfer Unutkan Logo
Haber bültenimize abone olun.
GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik ...Devamı

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik uzmanlığı eğitimi veren, her yıl iş hacmini hızla arttıran bir markadır. Açıldığı tarihten bu yana işletmemiz, dünyadaki sektörel gelişmeleri ve teknolojiyi yakından takip etmeyi, çok çalışmayı, işini çok sevmeyi ve müşteri memnuniyetini ilke edinen, çalışanlarıyla mutlu olmayı hedefleyen bir yapıya sahip olmuştur.

FAYDALI LİNKLER
Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.