Yükleniyor...

 
Hızlı İletişim
Bilgi ve randevu için lütfen bizi arayın.

Whatsapp İletişim Hattı
+905524612546

Whatsapp İletişim

KursEğitimDiode Lazer Epilasyon Uzmanlık Kursu

Neden Özel Akın Meslek Edindirme Kursu?

2011 yılından itibaren güzellik sektöründe varlığını sürdüren ve Kocaeli/Adapazarı bölgesinde bu alanda hizmet veren tek eğitim kurumu olan Özel Akın Meslek Edindirme Kursu, profesyonel eğitmenleri, öğrencilerine verdiği iş disiplini ve sektörde bilinirliği ile öğrencilerine yön gösteren bir kurumdur. Sürekli gelişen, güzellik sektöründe teknolojiyi takip eden, öğrencilerine hep yeniyi öğretmeye çalışan kurumumuzun mezunları Kocaeli ve çevre illerde bulunan hastaneler, klinikler, salonlar ve merkezler'de öncelikli tercih edilen personellerdir.

 

Neden Diode Lazer Epilasyon Kursu?

Gündelik hayatı kolaylaştıran teknolojik gelişmelere paralel olarak ilerleyen sağlık ve güzellik sektöründe uzmanlaşma gerektiren birçok yeni iş kolu ortaya çıkmış ve dolayısıyla bu sektörlerdeki istihdam alanları için talep artmıştır.

Günümüzde en çok tercih edilen ve en çok uygulanan işlemler arasında bulunan lazer epilasyon uygulamalarında uzman talebinin artmasında; kişilerin yoğun tempo içerisinde rahat etmesine olanak verilerek zamandan tasarruf etmelerini sağlamak ve ayrıca kişinin sir, ağda vb. uygulamalara efor harcaması engelleyerek kalıcı sonuçlar ile yaşam kalitesini arttırmaktır. Sürekli yenilenen lazer epilasyon teknolojileri ve işlemlerin sağlık açısından güvenilirliği dolayısıyla lazer epilasyon işlemi yapan kişilerde mutlaka uzman olma şartı aranır. Bu bakımdan bireylere hayalleri ve becerileri doğrultusunda profesyoneller tarafından eğitim verilmektedir. Bu eğitimlerin alındığı kurum, edinilen bilgi ve tecrübe kişinin kariyer hayatı için referans olmaktadır. Ergonomik uygulaması, dalga boylarının derinliği, açık-koyu ten ve kıl rengine sahip kişilere yapılabilmesi dolayısıyla Diode Lazer’in kişi bazında hizmet alanı daha geniştir. Arz ve talebe bağlı olarak Diode Lazer Uzmanları bu bakımdan işverenler tarafından daha aranır niteliklere sahip olmaktadır.

30 saat sürelidetaylı ve uygulamalı birebir dersler içeren, M.E.B sertifikalı Diode Lazer Uzmanlığı kursu ile sektöre daha donanımlı bir şekilde adım atarak, kurumların öncelikli aradığı bir personel olabilirsiniz.

 

Diode Lazer Epilasyon Kursuna Kimler Katılabilir?

Diode Lazer Epilasyon Kursuna katılabilmek için Cilt Bakımı ve Güzellik Elemanı Yetiştirme Kursu sertifikasına sahip olunması zorunludur.

 

Diode Lazer Epilasyon Kursu Ders İçeriği nedir?

 

 • Epilasyon yöntemleri
 • Kıl anatomisi
 • Işığın özellikleri
 • Ütüleme diode lazer epilasyon cihazı
 • Ütüleme diode lazer epilasyon cihazı ve güvenlik
 • Ütüleme diode lazer epilasyonu sonrasında yapılması gerekenler
 • Ütüleme diode lazer uygulaması sonrasında yapılması gerekenler
 • Ütüleme diode lazer uygulamaları

Diode Lazer Epilasyon Kursunda Mezun Olma Şartları Nelerdir ve Hangi Belge Verilir?

Diode Lazer Epilasyon kursunu başarı ile bitiren kursiyerlerimiz M.E.B Onaylı 30 saatlik "Diode Lazer Epilasyon Kursu" sertifikasını almaya hak kazanmaktadırlar. Kursiyerler, 30 saatlik Kalıcı Makyaj eğitimi sonunda iki aşamalı uygulama ve teorik sınavına girmektedirler. Kurs bitiminde yapılan uygulama ve teorik sınavı Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen gözetmenler denetiminde yapılmaktadır. 

Diode Lazer Epilasyon Kursuna Kayıt Olmak İçin Neler Gereklidir?

 • Kimlik fotokopisi
 • 2 adet fotoğraf
 • Son mezun olunan okulun diploması veya öğrenci belgesi
 • 552 saatlik güzellik uzmanlığı belgesi aslı ve fotokopisi kayıt için yeterlidir
Gülfer Unutkan Logo
Haber bültenimize abone olun.
GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik ...Devamı

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik uzmanlığı eğitimi veren, her yıl iş hacmini hızla arttıran bir markadır. Açıldığı tarihten bu yana işletmemiz, dünyadaki sektörel gelişmeleri ve teknolojiyi yakından takip etmeyi, çok çalışmayı, işini çok sevmeyi ve müşteri memnuniyetini ilke edinen, çalışanlarıyla mutlu olmayı hedefleyen bir yapıya sahip olmuştur.

FAYDALI LİNKLER
Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.