Yükleniyor...

 
Hızlı İletişim
Bilgi ve randevu için lütfen bizi arayın.

Whatsapp İletişim Hattı
+905524612546

Whatsapp İletişim

HizmetÇatlak Tedavisi

Çatlak Nedir?

Çatlak, cilt dokusunun normalden fazla genişlemesi sonucunda derinin alt tabakasında (dermis) meydana gelen yırtılmalara verilen isimdir. Zamanla renk değiştiren çatlaklar ilk başta kırmızı ya da mor renk olarak görülür. Daha sonra bu izler beyazlamaya başlar. 

Çatlak Nasıl Meydana Gelir?

Elastin liflerinin hasara uğraması sonucu oluşan çatlak izleri pek çok sebebe bağlı olarak oluşabilmektedir. Ergenlik döneminde hızlı fiziksel gelişim, hormonal değişimler, düzensiz kilo alma-verme, vücut geliştirmek için yapılan egzersizler ve hamilelik çatlak oluşumundaki en önemli faktörlerdir. Kolajen-lif eksikliği olan, genetik olarak çatlak oluşumuna yatkın ve derisi esnek olmayan kişilerde çatlak oluşumu daha fazla görülmektedir.   

Çatlaklar Hangi Bölgelerde Oluşur?

Tüm vücut bölgelerinde görülebilen çatlaklar genellikle karın, kalça, basen, kol, bacak, baldır, sırt, omuz ve dizlerde oluşum gösterir. 

Çatlak Tedavisi Uygulamaları

Çatlak oluşumunun önüne geçmek için sağlıklı kilo alınmalı/verilmeli, çatlak oluşması muhtemel bölgelere masaj ya da özel tedaviler uygulanmalıdır. Teknolojik gelişmeler ile birlikte çatlak izleri için profesyonel cihazlar geliştirilmiştir. Fraksiyonel Lazer, Altın İğne Radyofrekans, Karboksiterapi ve Plasmage işlemleri ile çatlak oluşumunun önüne geçilebilmektedir. Bu uygulamalardaki amaç deri altındaki lif ve kolajen dokusunu harekete geçirerek elastin dokunun onarımını sağlamaktır. Seans sayısı kişinin cilt ve çatlak yapısına göre değişiklik göstermektedir.  Bu tedaviler ile birlikte kişi cildini güçlendirmek için bol su tüketmeli ve cilt kuru bırakılmamalıdır.

Eğitim & Hizmetler

Eğitim ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın. Mümkün olan en kısa sürede size dönüş yapacağız.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Gönder
Gülfer Unutkan Logo
Haber bültenimize abone olun.
GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik ...Devamı

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik uzmanlığı eğitimi veren, her yıl iş hacmini hızla arttıran bir markadır. Açıldığı tarihten bu yana işletmemiz, dünyadaki sektörel gelişmeleri ve teknolojiyi yakından takip etmeyi, çok çalışmayı, işini çok sevmeyi ve müşteri memnuniyetini ilke edinen, çalışanlarıyla mutlu olmayı hedefleyen bir yapıya sahip olmuştur.

FAYDALI LİNKLER
Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.