Yükleniyor...

 
Hızlı İletişim
Bilgi ve randevu için lütfen bizi arayın.

Whatsapp İletişim Hattı
+905524612546

Whatsapp İletişim

HizmetAşırı Terleme Tedavisi

 

Aşırı Terleme Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Özellikle yaz aylarında oldukça sık karşılaşılan bir sorun olan terleme problemi kişileri rahatsız eder. Toplum içerisinde rahat ve güvenle hareket edebilmek için aşırı terleme sorununun uzun süreli olarak giderilmesi kişinin yaşam kalitesini arttırır.

Botoks ile Aşırı Terleme (Hiperhidrozis) Tedavisi  

Terleme tedavisi birçok farklı şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan biriside medikal botoks yöntemidir. Botoks günümüzde estetik ve kozmetik amaçlı kullanılmaktadır. Botoksun estetik amaçlı kullanımı haricinde diğer bir kullanım alanı ise aşırı terleme ve buna bağlı meydana gelen rahatsızlıkların giderilmesine yönelik uygulanan bir tedavi yöntemi olarak günümüzde tercih edilmektedir. Botoks maddesi ile sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımı engellendiğinden, sinirler ve sinirlerin ulaştığı organlar arasındaki iletim durur. Aşırı terleme sorunu da bu şekilde giderilmektedir.  

Aşırı Terleme Karşıtı Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

Aşırı terleme karşıtı botoks uygulaması koltuk altına, avuç içlerine ve ayaklara uygulanmaktadır.

Aşırı Terleme Karşıtı Botoks Uygulamasının Aşamaları ve Süresi Nedir?

İşlem öncesinde terlemenin yoğun olduğu bölgeler işaretlenir ve deri altına kişinin durumuna göre belirlenmiş botoks enjekte edilir. Enjekte edilen toksin madde, ter bezlerine ulaşarak sinirleri etkiler ve onların ter salgılayıp kasılmasını engeller.  Tedavinin kalıcılığı kişinin vücut yapısına göre değişmekle birlikte yaklaşık 6-8 aydır. Uygulamadan sonraki 3 gün içerisinde etki başlar ve 2 hafta sonra tamamen etkin hale gelir. İşlemin kalıcılığı geçmeye başladığında kişi tekrar uygulama yaptırabilir.

Aşırı Terleme Karşıtı Botoks Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Uygulama bölgesinde aktif enfeksiyon bulunanlara, kas hastalığı (Myastenia Gravis, Eaton Lambert sendromu) olan kişilere, hamile ve emziren kadınlara uygulama yapılmamaktadır.

Aşırı Terleme Karşıtı Botoks Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Aşırı terleme karşıtı botoks uygulaması sonrası ilk 4-6 saat kimyasal maddeler içeren parfümler, deodorantlar kullanılmamalı, ağır egzersizler yapılmamalıdır. Uygulama yapılan bölgeye baskılı masaj yapılmamalı ve uygulama günü sıcak su ile duş alınmamalıdır. Ayrıca uygulama günü asprin, ağrı kesici ve alkol kullanılmamalıdır.

Secret Altın İğne ve Aşırı Terleme Tedavisi 

Terleme tedavisi için yapılan bir diğer uygulamada altın iğne radyofrekans tedavisidir. Bu yöntemde radyofrekans enerjisi ile ter bezlerine kalıcı olarak hasar verilir. Böylece kontrollü hasara uğrayan ter bezlerinin aşırı terleme için çalışması önlenir. Secret Altın İğne ile aşırı terleme tedavisi yalnızca koltuk altı bölgesine uygulanmaktadır.

Secret Altın İğne ve Aşırı Terleme Tedavisinin Aşamaları ve Süresi Nedir?

Uygulamaya başlamadan önce uygulamanın yapılacağı bölgeye anestezik krem sürülür ve uyuşturulur. Sonrasında hijyen açısından cilt antiseptik solüsyon ile temizlenir ve tek kullanımlık kişiye özel başlıklar ile uygulama başlanır. Uygulama sonrası soğuk kompres yapılır. Bu uygulama 3-4 hafta aralıklarla 3-4 seans uygulanabilir. 

Secret Altın İğne ve Aşırı Terleme Tedavisi Kimler İçin Sakıncalıdır?

Kalp pili olanlara, kanında pıhtılaşma sorunu yaşayanlara, epilepsi hastalarına, hamilelere ve uygulama bölgesinde yara veya enfeksiyon olanlara uygulanmamaktadır.

Secret Altın İğne ve Aşırı Terleme Tedavisi Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlem öncesi aspirin ve kan sulandırıcı ilaçlar ve alkol kullanılmamalıdır. İşlem sonrasında glikolik asit içeren parfüm ve deodorantlar kullanılmamalı, ağır egzersizler yapılmamalıdır. 

Secret Altın İğne ve Aşırı Terleme Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama sonrasında hafif bir kızarıklık yaşanabilmekte olup 1 saat kadar süre sonra bu kendiliğinden geçmektedir. İğne girişinde küçük kanamalar ve ödemler meydana gelebilmektedir.

Eğitim & Hizmetler

Eğitim ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın. Mümkün olan en kısa sürede size dönüş yapacağız.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Gönder
Gülfer Unutkan Logo
Haber bültenimize abone olun.
GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik ...Devamı

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik uzmanlığı eğitimi veren, her yıl iş hacmini hızla arttıran bir markadır. Açıldığı tarihten bu yana işletmemiz, dünyadaki sektörel gelişmeleri ve teknolojiyi yakından takip etmeyi, çok çalışmayı, işini çok sevmeyi ve müşteri memnuniyetini ilke edinen, çalışanlarıyla mutlu olmayı hedefleyen bir yapıya sahip olmuştur.

FAYDALI LİNKLER
Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.